Kurz výroby koncovek 2010

Skalka u Doks, 18.-20.6.2010.
Obrázky a povídání ke kurzu výroby koncovek 18.-20.června 2010
kurz vedl Miroslav Ešner

Ohlasy

Ahoj Mirku,
děkuji tobě i tvé ženě Ivaně, co by skvělé kuchařce, za pěkné dny ve Skalce. Tvůj kurz nadmíru splnil mé očekávání - hrát na nástroj, který bych si vlastnoručně vyrobil - na koncovku. Ač jsem nikdy na žádný hudební nástroj nehrál, mám pocit, že mi to na mé koncovky jde moc dobře. Povedli se mi obě koncovky a to nejen díky mému přičinění, ale hlavně díky tvým předaným zkušenostem. Přál bych si, aby lidí co hrají nebo jen rádi poslouchají koncovku, stále přibývalo.  Milan Č.(11.7.2010)

Ahoj všicni stateční koncovkáři. Díky letošnímu jarnímu kurzu jsem se i já zařadila mezi ty praštěné, kteří vyrobí koncovku za hodinu a hraje úžasně, nebo taky za pět hodin a když už to vypadá ... <celý příspěvek>
Iveta Součková z Hamru na jezeře (25.8.2010)

Reportáž

Výroba koncovek z mého pohledu dopadla úspěšně - každý si odvezl funkční, dobře hrající koncovku v ladění C, Iveta stačila navrtat další dvě koncovky. Atmosféra byla výborná, všichni nejen se zaujetím pracovali, ale také si, bez ohledu na tituly, dokázali hrát.  Vše bylo podtrženo vynikajícím jídlem, které připravovala Ivana. 

První dokončila koncovku nejmladší účastnice kurzu, 12-ti letá dívka. Bylo to podobné jako při přechozím kurzu výroby, kdy byl první hotový nejmladší, podobně starý chlapec.  Svoje koncovky si odvezla i účastnice, která předtím nikdy s dřevem nepracovala a v podstatě přijela na hudební kurz.  Zavítal mezi nás účastník minulého kurzu Radek Musil, který nejenže přivezl svoje nádherné koncovky, ale vypomohl i radami při kurzu.

Každý večer jsme muzicírovali, hlavně díky Leošovi a jeho kytaře a rána jsme vítali s koncovkami a společnou rozcvičkou. V sobotu jsme si udělali společný výlet na vyhlídku na Šedině a cestou zpátky jsme dokonce uspořádali koncovkový koncert na oslavě narozenin, která probíhala pod kopcem a na které bylo kolem 30 lidí. Prý to vypadalo jako secvičené představení, ale většina hrála  na koncovku poprvé zde na kurzu.

Pro mě bylo opravdu hodně příjemné vidět rozzářené obličeje účastníků v okamžiku, kdy jim koncovka začala dobře hrát.  Potvrdilo se, že vyrobit si svou první koncovku skutečně zabere plné dva dny soustředeného usilí. Opět se prokázala se prospěšnost výuky broušení nástrojů. 


část vyrobených koncovek
část vlastnoručně vyrobených nástrojů - fotka by vlastně měla být na konci

práci venku jsem zpestřoval hraním na fujaru
trochu hudby k práci

osobitý styl
soustředění při vrtání
broušení
vrtání
jídlo s kuchařkou v popředí
jídlo
svačinka
práce

Radek se svými skvosty
Radek se svými vyzdobenými koncovkami

večerní hraní
večerní hraní
hraní na Šedině
výhled na Bezděz
Závěrečný koncovkový obřad
závěrečný obřad již s vlastními nástroji.


 Miroslav Ešner, 24.7.2010


nahoru  úvodní strana poslední aktualizace dne 24.7.2010