Celá škola hraje na koncovky

obrázky z červnových koncertů v modřanské škole Na Beránku 5.-7.6.2007

Pan ředitel, PeaDr.V.Cícha, dal dětem ve své škole ke dni dětí neobvyklý dárek. Všechny třídy se místo vyučování absolvovaly interaktivní koncerty s Petrem Bronišem a Pavlou Skálovou. Celkem se zúčastnilo přes 350 dětí v 19. třídách. Byla to nejrozsáhlejší akce v dějinách projektu "Návrat koncovky" a děkujeme panu řediteli za tuto zkušenost.

Menší děti byly okamžitě nadšené a přestože většinu nástrojů neznaly, za chvíli hráli všichni dohromady jako profesionálové. To je kouzlo přirozeně laděných nástrojů. V některých třídách se ke hraní a zpěvu přidaly dokonce břišní tanečnice. Do hraní a zpívání se zapojili i pedagogové. Dospívající mládež z osmých a devátých tříd se po počátečním zdráhání nakonec přidala také.

Ohlasy pedagogů byly jednoznačně pozitívní a většinou hodnotili koncert jako uklidňující. Pokud bude v dalším školním roce zájem, můžeme otevřít kroužek hraní na koncovky a přirozeně ladící nástroje. Přestože základem je vlastní tvoření intuitivní hudby, je to celé také o modelování vztahu k přírodě a k druhým lidem, o umění naslouchat. A navíc hra podporuje dýchání do bránice a je ideálním doplňkem k léčbě alergií a dýchacích potíží.

Škola pořídila a uložila na web video záznam střípků z těchto koncertů.

 

 

Připravil Miroslav Ešner


nahoru poslední aktualizace dne 4.8.2007